eposta yazdır zoom+ zoom-

70 asker hastaneye kaldırıldı sağlık durumları nasıl?

70 asker hastaneye kaldırıldı sağlık durumları nasıl?

Gaziantep'te 70 asker zehirlene şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Askerlerin sağlık durumlarının nasıl olduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-12-2017 09:46 - Güncelleme: 26-12-2017 09:46

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 70 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. 106. Topçu Alay Komutanlığı'nda görevli askerlerin bir kısmı dün akşam yemeğinin ardından rahatsızlandı.

Askerlerin kendilerini kötü hissetmeye başlaması üzerine bir kısmı, İslahiye Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Akşam saatlerinden itibaren hastanelere kaldırılan 70 askerden 26'sının ayaktan tedavi edilerek taburcu edildiği öğrenildi.

Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı rahatsızlanan askerlerin sayısını 44 olarak duyurdu.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA: 40 ASKERİN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Milli Savunma Bakanlığı, Gaziantep'de rahatsızlanan 44 askerin 40'ının hayati tehlikesi olmadığını açıkladı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Gaziantepte bulunan 106’ncı Topçu A.K. lığı ve 2’inci Zh.Tug. K.Yrd.lığının (Islahiye) Şht.Ütğm. Alpay Başaran kışlasında; gece 01.00’dan itibaren sabaha kadar 44 Erin rahatsızlanarak revire müracaatı sonrasında kontrol amaçlı olarak Islahiye Devlet Hastanesine sevki gerçekleşmiştir. Sevk edilen personelin hayati tehlikesi bulunmamaktadır"denildi.
Açıklamada, "Hastaneye başvuran 44 personelden 40'ı taburcu edilmiştir. Bakanlığımızca olaya ilişkin süreç yakinen takip edilmekte olup, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı.

MANİSA'DAKİ GIDA ZEHİRLENMELERİNDE BİNİN ÜZERİNDE ASKER TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda geçen mayıs ve haziran aylarında da gıda zehirlenmeleri yaşanmış, binin üzerinde asker zehirlenerek hastanelerde tedavi görmüştü. Er Hüsnü Özel ise şehit olmuştu.

Zehirlenmelere ilişkin rapor geçen günlerde ortaya çıkmış ve zehirlenmeye yol açan hindi etinin sıcak suda çözdürüldükten sonra oda sıcaklığında 27 saat bekletildiği de görüntü kayıtları ile belgelendirilmişti. 

YEMEK FİRMASINA İHALELERDEN MEN

Ayrıca, kışlaya yemek temin eden Rota firmasına bir ihale yasağı daha geldi. Şirket resmi ihalelerden de men edildi. Bakan Ağbal, bütçe görüşmeleri sırasında yasak kararının bütün kamu kurumlarını kapsadığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 70 asker hastaneye kaldırıldı sağlık durumları nasıl? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 26 Aralık 2017 10:35 Askerimize bozulmuş yemek veren firmalarda, buna mani olamayan yetkililerde bundan mesullerdir. Dağdaki terörislerdende hiç bir farkları yoktur. Yeni KHK nin maddesini uygulayalım şu pisliklere desem suçmu işlemiş olurum acaba?

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro