YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 06 Ağustos 2016 00:39 - Güncelleme: 06 Ağustos 2016 11:20

7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi

15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili birçok şey yazıldı. Bende buradan elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım. Darbe girişimi sonrasında atılan adımları ve ileriye dönük yapılması gerekenleri tek tek inceledik. Şimdi ise 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingine değinmek isterim.

Darbe girişimiyle yapılmak istenen neydi? Türkiye Cumhuriyetini yönetmek isteyen dış güçler, bu girişimle kontrolü eline geçirmek istediler. Özetle bunu söyleyebiliriz. Onların kafalarında Cumhuriyetine sahip çıkma becerisini gösteremeyecek bir ülke vardı! Ancak halkımız, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmayı başardı. Tüm dünyaya 'biz üçüncü dünya ülkesi değiliz' mesajını hep beraber verdik.

Şimdi önümüzde 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli'de orada olacaklar. Ülkenin birçok yerinde eş zamanlı olarak düzenlenecek olan mitinglere katılım çok önemli. Şu an için mühim olan ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmaktır. Siyasi görüşlerin bir tarafa bırakılması gereken günler geçiriyoruz. Neden mi? Şimdi oraya geliyorum...

Siyasi görüşlerin bir tarafa bırakılması gereken günler geçiriyoruz.

Darbe girişiminde bulunanlar için, özellikle batı dünyasının tutumuna bakarak bunu anlamak oldukça kolay. Dikkat etmeliyiz. Şu anda güçlü bir Türkiye'yi istemeyen herkese karşı duruyoruz. Durmaya da devam etmeliyiz. Durumu çok uzatmaya gerek duymuyorum. Keza her şeyin net olarak ortada olduğunu düşünüyorum.

Ha bu arada şunu mutlaka söylemeliyim: Darbe girişimine inanmayıp 'bütün bunlar bir tiyatro' diyenlere sesleniyorum. Hakikaten elde olan bilgilere bakarak söylemem gerekir ki, bütün bunlara tiyatro demek saçmalığın daniskasıdır. Ya hiçbir şey bilmeden konuşuyorsunuz, ya gerçekleri göremiyorsunuz ya da her şeyi görmenize rağmen 'tiyatro' demek istiyorsunuz. Özetle her şartta yanlışsınız. Kusura bakmayın.

Sağlıcakla kalın...

Twitter: 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 06 Ağustos 2016 17:01 BU KONUYA DEYİNDİYİNİZ İYİ OLMUŞ..

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro