eposta yazdır zoom+ zoom-

6,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten CEO'dan dolar iddiası

6,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten CEO'dan dolar iddiası

DÜNYANIN en büyük varlık yönetim firması BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, ABD dolarının küresel rezerv para statüsünün sona ereceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-11-2018 12:55 - Güncelleme: 08-11-2018 12:55

Singapur’da düzenlenen Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan Fink, ABD Federal Hükümeti’nin ağır borç yükü altında olduğuna ve faizlerin yükseldiğine dikkat çekerek bu durumda daha önce ABD’ye borç verenlerin  yavaş yavaş ortadan kaybolacağını ifade etti. Fink konuşmasını şöyle sürdürdü:

AÇIKLARIN YÜZDE 40'I DIŞARIDAN FİNANSE EDİLİYOR
"Sorun şu ki çok büyük açıklarımız var. Ancak şu anda dünya çapında bize borç verenlerle kavga ediyoruz. Genellikle kreditörlerinizle kavga etmenin sonu pek iyi olmaz. Amerika’nın açıklarının yüzde 40’ı dışardan finanse ediliyor. Başka hiçbir ülke bu ayrıcalığa sahip değil."

YATIRIMCILAR DAHA ÇOK FAİZ TALEP EDECEK
Yaklaşık 6,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten BlackRock’ın CEO’su Fink, borç ve faiz artışlarının devamı halinde hisse senedi piyasalarının da hasar görmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Fink, "Artan açıklar nedeniyle borcumuz da yükselecek ve yatırımcılar daha çok faiz talep edecek" diye konuştu.

ÇİN VE JAPONYA ALIYOR
ABD açıklarının kapatılması için satılan hazine borç senetlerinin (bonu-tahvil) en büyük yatırımcıları arasında Çin ve Japonya yer alıyor.

FED kararları doları nasıl etkileyecek? Dolar ve altında son durum

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : DHA

YORUM YAZIN 6,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten CEO'dan dolar iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • AGD 08 Kasım 2018 18:41 6.4 trilyon yönet sonrada kehanette bulun sona erecek diye...??

    CEVAP YAZ 1 8

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro