eposta yazdır zoom+ zoom-

6. Kar Film Festivali sona erdi

6. Kar Film Festivali sona erdi

Atatürk üniversitesi İletişim Fakültesinin düzenlendiği 6. Kar Film Festivali Üniversite konukevinde düzenlenen gala gecesi ile sona erdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-03-2010 12:06 - Güncelleme: 27-10-2015 05:32

Atatürk üniversitesi İletişim Fakültesinin düzenlendiği 6. Kar Film Festivali Üniversite konukevinde düzenlenen gala gecesi ile sona erdi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerden öğrencilerin filmlerini gönderdiği festivalin yarışma bölümünde ödüle layık görülen öğrencilerin ödülleri dağıtıldı.

Açılış konuşmasını yapan Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Barlı, ”Bu festivali ile birlikte öğrencilerimizi teşvik etmiş oluyoruz. Biz her zaman gençlerimize kucağımızı açacağız. Gençlerimiz kültürel değerlerine sahip çıkarak bir şeyler üretmeliler” dedi .

Ardından konuşma yapan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin ise iletişim fakültesi olarak bu tür festivallere katılmanın kendilerine onur verdiğini belirtti.Son olarak konuşma yapan Yönetmen Ezel Akay şunları belirtti, “İletişim öğrencilerine öğüt vermeye değil tecrübelerimi paylaşmaya geldim. Aslında iletişim alanı anlatıcılarla ve anlatılacak hikâyelerle doludur. İster haber, ister sinema olsun her şekilde anlatacak hikâyeniz vardır.

Biz Türkler böylece belki dünyaya bir şeyler bırakabiliriz. İlham ve isteğiniz olduğu sürece çok güzel hikâyeler anlatabilirsiniz. Burada sizlerle olmaktan Erzurum’da bulunmaktan dolayı çok mutluyum”
Yarışma bölümünde ödül alan öğrenciler ise şu şekilde belirlendi; İnternet üzerinden yapılan oylama sonucu, kurgusal kategoride İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Tasarım bölümü öğrencisi Eray Dinç 'İkilem' adlı filmiyle en iyi yönetmen, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Mehmet Güven 'Ateş Böcekleri' filmiyle en iyi senaryo, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü öğrencisi Veli Kuzlu da 'Güneşen Karanlığı' filmiyle en iyi görüntü yönetmeni ödülünü aldı.

Belgesel kategoride ise İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Ahmet Bikiç 'Çığlık' filmiyle en iyi yönetmen, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Gül Türkeri 'Var olmayanların Ölümü - Ezildiler' filmiyle en iyi senaryo, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Veysel Cihan Hızar ise 'İstanbul'u Dinliyorum' filmiyle en iyi görüntü yönetmeni seçildi.

Deneysel kategoride ise İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Bilgi Diren Güneş 'Gölge' filmiyle en iyi yönetmen, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Orçin Uzun 'Besinlerin Oksitlenmiş Kalıntısı' filmiyle en iyi senaryo, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Veysel Cihan Hızar'ın 'Gölge' filmi de en iyi görüntü ödülüne layık görüldü.

Reklam kategorisinde de İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencisi Berke Alkan '350' filmiyle hem en iyi yönetmen hem de en iyi senaryo ödülünü almaya hak kazanırken, Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Sezen İsmail Beyli'nin 'Tamamlanmayan Tat' filmi en iyi görüntü ödülünü aldı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro