40 yıl önce filizlenen bitkinin son hali görenleri şaşkına çeviriyor!

ÇİN'in Guangzhou eyaletinde dört katlı bir binanın duvarları arasında yetişen banyan ağacı, eşine az rastlanır görüntüyle dikkatleri üzerine çekti. Binanın beton duvarlarını yararak dört katı aşacak kadar uzayan ağaç ilgi odağı oldu.

Bölge halkının inanışına göre bir kuşun tohumu yemesi ve daha sonra duvarda bulunan bir çatlağa tohum içeren dışkısını bırakması sonrası ağaç büyümeye başladı. Diğer bir görüşe göreyse binada bulunan bir çatlağa rüzgarla sürüklenen tohumun orada kökleşip büyümeye başlaması ve sonrasıda ağacın orada büyümesi.

Çin'de yerel medyada verilen bilgilere göre ağacın büyümesi durduralamamış, bu yüzden ağacın bina üstünde kalan kısımları kesilmiş. Bina güvenlik nedeniyle güçlendirilmiş ve boyanmış. Banyan ağacı, yaklaşık 40 yıldır bu dört katlı binanın içinde büyümüş.

  • Dünya 23 Ağustos 2018 17:07
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN 40 yıl önce filizlenen bitkinin son hali görenleri şaşkına çeviriyor! videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro