eposta yazdır zoom+ zoom-

3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı rüşvet alırken yakalandı

3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı rüşvet alırken yakalandı

İSTANBUL Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A’nın rüşvet alırken suç üstü yakalandı. Ağır ceza hakiminin bir çok FETÖ tahliyesinde imzası olduğu söyleniyor. 3. ağır Ceza hakiminin FETÖ'cülerden rüşvet alıp almadığı merak konusu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2017 15:11 - Güncelleme: 19-04-2017 15:23

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun gelen bir ihbar üzerine harekete geçti. Bir avukatın ihbarı üzerine İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A hakkında soruşturma başlatılarak rüşvet alırken suçüstü yapıldı.  

Sulh Ceza Hakimi olduğu dönemde verdiği tahliye kararı nedeniyle 100 Bin TL rüşvet isteyen hakim H.A, paranın Pendik’te avukat olan S.B’nin bürosuna getirilmesini istedi. 

50 BİN DOLAR RÜŞVET

Önceden seri numaraları alınmış 50 bin doları F.İ, Pendik’teki avukatlık bürosuna getirdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekili Abdurrahman Üşenmez ve polisler binaya girerek hakim H.A ve avukat S.B’ye suçüstü yaparak gözaltına aldı. 

FETÖ TAHLİYELERİ YAPMIŞ
Gözaltına alınan 3. ağır ceza mahkemesi başkanının daha önce FETÖ tahliyelerine imza atmış bir isim olduğu söyleniyor. H.A'nın FETÖ tahliyelerinden de rüşvet almış olabileceği bildiriliyor.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
-"Soruşturma kapsamında alınan teknik takip ve izleme kararlarına istinaden, önceden seri numarası alınmış 50 bin doların müşteki tarafından Pendik'teki bir avukatlık bürosunda tesliminin ardından, başsavcılığımızca görevlendirilen cumhuriyet başsavcı vekili ve İstanbul Barosundan temin edilen iki avukat ile girilmiş ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A. ve avukat S.B. suç üstü hükümleri gereğince, suçun ağır cezalık ve kişisel suç olması, delillerin sağlıklı toplanması amacıyla gözaltına alınmışlardır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı rüşvet alırken yakalandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • vatan 19 Nisan 2017 20:59 atı alan üsküdarı geçiyormuş va y be

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro