eposta yazdır zoom+ zoom-

15 Temmuz'da 'kafası kesilen asker' efsanesi

15 Temmuz'da 'kafası kesilen asker' efsanesi

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, 15 Temmuz'da sokaklara dökülen sivillere yargı muafiyeti getiren düzenlemeye karşı çıkanların ileri sürdüğü iki olayı köşesinde yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-12-2017 07:40 - Güncelleme: 27-12-2017 07:40

Darbe girişimini bastırmaya katılan sivillerin eylemlerine ilişkin yargı muafiyeti getirilmesi tartışma konusu oldu. KHK'nın ilgili düzenlemesinin ucu açık olduğu görüşü dile getirilse de hükümet, maddenin net olduğunu ve düzenlemenin sadece 15 ve 16 Temmuz'u kapsadığı görüşünde.

İlgili düzenlemeye karşı çıkanlar ise darbe girişimi sonrası çok konuşulan fotoğrafları gündeme getirdi. Tartışmaya katılan Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, kafası kesilen asker iddiasının palavra olduğunu söyleyip yazısında şu ifadeleri kullandı:

DEAŞ İNFAZI FOTOĞRAFI: "Bu hikayeye dair iki görsel kullanılıyor.. Biri 2013 yılında Suriye’deki çatışmalar sırasında çekilmiş, Emin Özmen’in ‘DEAŞ infazı’ fotoğrafı.. Diğeri de “Kafası kesilerek öldürüldü’ denilerek sosyal medyada paylaşılan, Burak Salıvermez isimli bir gence ait görsel.. İkisi de palavra anlayacağınız.. Yani buradan ekmek çıkmaz.. Amma ben size FETÖ’cü darbeci teröristlerce katledilen çocukların her birinin nasıl şehit edildiğini anlatsam, herhalde gözünüze bir daha uyku girmez.. (Gram insanlığınız varsa tabii).. Aralarında kafası kopan da var, bedeni tank paleti altında paramparça olan da.. Ama o insanların aileleri, bu hikayeleri her okuduğunda, o geceyi defalarca yeniden yeniden yaşadıkları için, ‘250 şehidimiz var’ deyip geçiyoruz hızla.. Evet başı kesilen asker yok o geceden. Ama 15 Temmuz şehitleri arasında çok daha feci şekilde can veren çocuklar var. Duymak ister misiniz hikayelerini?

Ersoy Dede'nin yazısının tamamı

Hükümetten KHK'yla ilgili yeni açıklama! Hukuki dayanağı yok

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 15 Temmuz'da 'kafası kesilen asker' efsanesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • mniksek 27 Aralık 2017 13:45 FETÖNÜN HAİN BİR TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI, CHP VE GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU HALA FETÖYÜ SAVUNMAYA DEVAM EDİYOR, CHP HERZAMAN MİLLET DÜŞMANLARININ ARKASINDA OLMUŞTUR, GEZİ OLAYLARINDA, KOBANİ OLAYLARINDA VE 15 TEMMUZ HAİN KALKIŞMASINDA OLDUĞUGİBİ...

    CEVAP YAZ 8 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro