eposta yazdır zoom+ zoom-

15 bin lira alan part-time Başkan

15 bin lira alan part-time Başkan

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında DSP’nin Genel Başkanlığı’na seçilen Masum Türker, diğer işinden bir türlü istifa etmiyor..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-03-2010 15:23 - Güncelleme: 22-03-2010 15:23

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında DSP’nin Genel Başkanlığı’na seçilen Masum Türker, genel başkan olmasının üzerinden 11 ay geçmesine rağmen TÜRMOB Genel Başkanlığı’ndan istifa etmedi.

Star Gazetesi'nin haberine göre Merhum Bülent Ecevit’in partisi DSP’de, part-time başkanlık sıkıntısı yaşanıyor.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında DSP’nin Genel Başkanlığı’na seçilen Masum Türker, genel başkan olmasının üzerinden 11 ay geçmesine rağmen, muhasebeci ve müşavirlerin çatı örgütü olan TÜRMOB Genel Başkanlığı’ndan istifa etmedi.
DSP Genel Başkanı Masum Türker, aynı zamanda TÜRMOB Başkanlığı görevini de yürütüyor. Türker’in, günün yarısını DSP’de yarısını da TÜRMOB’da geçirdiği öğrenildi.
Bu durum mali müşavirler arasında sıkıntıya yol açtı. Mali müşavir ve muhasebecilerin, kendilerini yeterince zaman ayırmadığı için eleştirdikleri Türker’e, ‘part-time başkan’ lakabını bile takmışlar.

Mevzuat açısından Türker’in iki başkanlık şapkası taşımasının önünde bir engel bulunmuyor.
Ancak Türker’in yarım günlük çalışma karşılığında TÜRMOB’tan yaklaşık 15 bin lira maaş almasının muhasebeci ve müşavirleri rahatsız ettiği konuşuluyor.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro