eposta yazdır zoom+ zoom-

1 dolarların şifresi çözüldü zarfta yazana bakın!

1 dolarların şifresi çözüldü zarfta yazana bakın!

FETÖ'cülerden çıkan 1 dolarların şifresi çözüldü. Feto tarafından okunduğu iddia edilen dolarlar üzerinde 'suyun ötesinden bereket' yazan şifreli zarflarla gelmiş.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-08-2016 13:00 - Güncelleme: 10-08-2016 13:00

FETÖ'cü işadamı, hakim ve öğretim üyelerinden çıkan 1 dolarlarla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Fetullah Gülen'in "okuduğu" iddia edilen 1 dolarlık banknotların dağıtımında üzerinde "Suyun ötesinden bereket" yazısı bulunan zarfların kullanıldığı belirlendi.

FETÖ'ye ait bir özel okulda yapılan aramada, örgüt üyelerinin şifre olarak kullandığı 1 dolarlık banknotların bulunduğu zarflar ele geçirildi.

Şifre: "Suyun ötesinden bereket"

Banknotların bulunduğu zarfların üstünde "Suyun ötesinden bereket" yazısına rastlandı. Bu ifadenin de dağıtım şifresi olduğu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı ABD'den gönderilen banknotların, söz konusu şifreyle örgüt üyelerine teslim edildiği öğrenildi.

Soruşturmalara eklenen 1 dolarlık banknotların yanı sıra zarflar da soruşturma dosyalarına girdi.

Önceki yıllarda da terör örgütü elebaşının yandaşlarına dağıtmasıyla da gündeme gelen "1 dolarlık banknotlar", 15 Temmuz gecesine yönelik deliller arasına eklenmişti.

Farklı serilerdeki banknotların çeşitli anlamlar ifade ettiği belirlenmiş, iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için 1 dolarlık banknotları yanında taşıdıkları öne sürülmüştü.

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN 1 dolarların şifresi çözüldü zarfta yazana bakın! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Mehmet Yağmur 10 Ağustos 2016 13:24 cimri herif:) 1 dolar ne yaw. Adam olan 100 dolar falan gonderir en az:).

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro